کلبه ی دوستان

سرگرمی- عمومی

الرئيسيةالرئيسية  PortalPortal  پرسشهاي متداولپرسشهاي متداول  جستجوجستجو  ليست اعضاليست اعضا  گروههاي کاربرانگروههاي کاربران  ثبت نامثبت نام  ورودورود  

شاطر | 

نگاه نو به دين

مشاهده موضوع قبلي مشاهده موضوع بعدي اذهب الى الأسفل 
نويسندهپيام
pooya

تعداد پستها : 3
Registration date : 2008-07-26

پستعنوان: نگاه نو به دين   الإثنين يوليو 28, 2008 3:35 am

بنام او
با سلام
من فكر مي كنم اگر بخواهيم مفيد حرف بزنيم، بايد حرف جديدي بزنيم. و حرف هاي معروف مذهبي، را كنار بگذاريم. بياييم به اين فكر كنيم چرا مذهب امروز، توانايي ندارد. جاذبه اي براي انسان ها ندارد. به دردهاي امروز پاسخ نمي دهد. و آيا همه اين ها بخاطر خود دين و ناكارامدي آن است، يا بخاطر خراب شدن ديني كه در دست ماست. بخاطر اين كه دين را آنقدر آلوده ايم، كه از دين بودن آن ديگر چيزي نمانده. دين، كه بايد به معناي راه خدا باشد، آيا امروز راه خداست؟ ما را به خدا مي رساند؟ اين دين امروز، دين حوزه هاي علميه، دين هيات ها، دين مساجد... واقعا دين است؟ اين ها دين است؟ اگر هست، چرا جواب نمي دهد. و اگر نيست، بايد چگونه به اصل دين دست پيدا كنيم. و آيا مي توانيم چنين دستيابي اي را اميد داشته باشيم؟
من انشا الله قصد دارم در اين فرصت چيزهايي از اين نوع بنويسم.

اين مطلب آخرين بار توسط pooya در الخميس يوليو 31, 2008 6:41 am ، و در مجموع 1 بار ويرايش شده است.
بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل
خواندن مشخصات فردي
moder
Admin

تعداد پستها : 8
Registration date : 2008-07-22

پستعنوان: پاسخ به آقا محمد   الإثنين يوليو 28, 2008 11:05 am

با سلام
از اینکه اولین پست را شما درج فرمودید خوشحالم وامیدوارم این انجمن در جهت بهتر گسترش یابد
یک تذکر:لطفا اگر پستی می نویسید عنوان آن را هم ذکر کنید ممونم از شما- اگر امکان دارد برای این پست یک عنوان انتخاب کنید

مطلب شما در وبلاگ ما ثبت شد :www.ir-islam.blogfa.ir

من با نظر شما موافقم جامعه ی ما اسلام را به جوانان خوب معرفی نکرده است یعنی همون اسلام واقعی .با اینکه در ظاهر می گوییم
شیعه هستیم مسلمانیم اما خیلی کم به آنها عمل می کنیم .
اسلا ما اسلام ارثی ازپدرمان ومادرمان است وهیچ وقت خودمان به حقیقت نرفته ایم. ...ادامه دارد
لطفا در باره ی هر موضوعی که بحث می کنید عنوان آن را درج کنید و در هر تایپیک موضوع مخصوص آن را بنویسید
خواندن مشخصات فردي http://www.ir-islam.blogfa.ir
pooya

تعداد پستها : 3
Registration date : 2008-07-26

پستعنوان: نگاه نو به دين   الخميس يوليو 31, 2008 6:28 am

بنام خدا
خاطره اي را خواندم از آخرين لحظات عمر شيخ انصاري. زماني كه ايشان در بستر مرگ بودند، واجب بوده كه ايشان را رو به قبله بخوابانند. از طرفي ايشان بخاطر بيماري، توانايي جلوگيري از تخلي را نداشته اند. بنابراين تكليف داشتند كه رو به قبله نباشند. بنابراين پاي خود را از قبله برمي گرداندند. اطرافيان مي گويند كه حضرت شيخ، چه بايد كرد در اين اوضاع؟ مي گويند من تكليف دارم كه پاي خود را برگردانم، شما هم تكليف داريد كه پاي من را به قبله كنيد. پس هر كدام تكليف خود را انجام مي دهيم.
و اين بود كه مرتبا پاي ايشان رو به قبله مي شد و مرتبا از قبله برمي گشت!
و اين بود اسلامي كه يكي از بزرگترين فقهاي اخير شيعه به خود ديده است. اسلامي كه توانايي ديدن بي عدالتي هاي همان جامعه كوچك نجف را هم نداشته است. فساد ها و ناهنجاري هاي آن را يا نمي ديده، يا به هزار دليل ازكنارش رد مي شده است. يا نهايتا مي گفته ما كه قدرتي نداريم، به ما چه.
به آنها چه كه زناني بوده اند كه براي سير كردن شكم بچه هايشان، بايد به فحشا مي افتادند. اما وجوهات شرعي بايد صرف ساختن حسينيه و مسجد و مدرسه مي شده است. نه مبارزه اي را سامان مي دادند. نه به ايستادگي در برابر قدرت هاي ظالم، كوچكترين اعتقادي داشتند. كارشان همان بوده كه عمري را در بحث و درس و مدرسه بگذرانند، و دلشان خوش باشد كه نايب امام زمان اند و خليفه الهي بر زمين. و نهايتا اسلامي كه شناخته اند، در حد پا رو به قبله كردن بوده و پا از قبله باز گرداندن.
نه شناختند كه اسلام چه مي گويد، نه فهميدند كه خدا از آنان در زمين چه انتظاري دارد. نه به مسلماني رسيدند و نه انسان بودن خود را فهميدند.
و من اين را مي فهمم: كساني كه به جهاد، اعتقادي ندارند؛ انسانهاي كوچكي هستند. خواه شيخ انصاري باشند، خواه فلان دكان دار بازار.

(كليدي به عنوان ويرايش پيدا نكردم كه عنوان را بهتر كنم. عنوان مي تواند اين باشد: نگاه نو به دين)
خواندن مشخصات فردي
محتوى إعلاني

پستعنوان: رد: نگاه نو به دين   

نگاه نو به دين
مشاهده موضوع قبلي مشاهده موضوع بعدي بازگشت به بالاي صفحه 
صفحه 1 از 1